Najnowsze artykuły

Kalendarz

Październik 2017
P W Ś C P S N
« Lut    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Ceny drzwi wewnętrznych

Drzwi wewnętrzne w każdym mieszkaniu odgrywają szczególnie ważną rolę zarówno dekoracyjną, jak również funkcjonalną. Osoby planujące zakup drzwi wewnętrznych często zastanawiają się jakie koszty się z tym wiążą.

Cena drzwi wewnętrznych uzależniona jest od wielu czynników. Do najważniejszych zaliczyć można materiał z którego zostały wykonane, wielkość oraz marka.

Najdroższe są drzwi ze szlachetnych gatunków drewna (np. dąb). Zazwyczaj drzwi drewniane są z reguły droższe od stalowych. Oczywiście drzwi zewnętrzne są zdecydowanie kosztują więcej od wewnętrznych ze względu na funkcję, jaką pełnią w domu. Drzwi z materiału typu MDF są z reguły najtańsze.

Należy uważać, aby zamiast drzwi wewnętrznych nie zakupić zewnętrznych, które przeznaczone są do całkowicie innego celu. Koszt wymiany drzwi jest ściśle uzależniony od faktu, czy wymieniamy same skrzydła, czy również ościeżnicę.

Z obserwacji wynika, że najtańsze drzwi wewnętrzne można zakupić przez Internet. Na popularnych portalach aukcyjnych ceny skrzydeł drzwiowych zaczynają się już nawet od 120 zł, jednakże jakość tego typu produktów często bywa bardzo dyskusyjna.

Cennik najpopularniejszych modeli drzwi wewnętrznych waha się od 400 do 500 zł. Osoby posiadające większe zasoby finansowe i oczekujące najwyższej jakości mogą zakupić modele, których cena wynosi nawet 2000-3000 zł. Jak widać rozpiętość cenowa jest bardzo duża.

Przeanalizowaliśmy na popularnej porównywarce ceny drzwi wewnętrznych najbardziej znanych producentów. Poniżej prezentujemy najtańsze i najdroższe modele poszczególnych producentów.

– PORTA od 150 do 1616 zł

– DRE od 164 do 840 zł

– Pol-skone od 110 do 1639 zł

– Invado od 35 do 1587 zł

– Classen od 138 do 649 zł

Celem powyższego zestawienia jest ogólne wskazanie przedziałów cenowych poszczególnych producentów drzwi. Oczywiście, dokładniej szukając można znaleźć również droższe modele. Zestawy drzwiowe (skrzydła plus ościeżnice) są sporo droższe od samych skrzydeł.

Do całkowitego kosztu wymiany drzwi należy również doliczyć koszt montażu, który ściśle uzależniony jest od miejsca w którym mieszkamy. Zdecydowanie najwięcej zapłacimy w dużych miastach, jak Warszawa, Kraków i Wrocław.

Hipermarkety budowlane często posiadają w ofercie drzwi wewnętrzne w wyższej cenie niż sklepy internetowe, jednakże jest to ściśle uzależnione od producenta i modelu drzwi. Przed zakupem warto przeanalizować oferty sklepów internetowych oraz hipermarketów budowlanych, aby nie przepłacić, ponieważ cennik drzwi wewnętrznych jest bardzo zróżnicowany. Decydując się na zakup drzwi w dużych hipermarketach budowlanych (Castorama, Obi, Leroy Merli, Praktiker, Nomi itp.), warto korzystać z gazetek promocyjnych, ponieważ takie oferty zazwyczaj są dużo atrakcyjniejsze cenowo. Dokładna analiza ofert rożnych sklepów pozwala na zaoszczędzenie kwoty wynoszącej nawet ok. 50-100 zł.

Zobacz także:

Dobór koloru drzwi wewnętrznych

Funkcjonalne drzwi przesuwne

Zawiasy i klamki drzwiowe

Zamki do drzwi

Jakie drzwi wewnętrzne wybrać?

Zostaw komentarz